Bazár ROVINKA

...nahrávam...

BAZÁR-ROVINKA

Registrácia / Prihlásenie

Bazár ROVINKA

Prémiové služby a ich budúcnosť

V záplave ponúk sa tá vaša môže kedykoľvek stratiť. Udržanie ponuky v TOP pozícii je preto celkom pekný benefit. Ako na to a čo vás to bude stáť?

O top ponukách asi písať netreba, pretože je k tomu samostatná sekcia, ktorá o tom hovorí. Poďme sa ale pozrieť na to, či skutočne je benefitom, zvýrazňovanie ponúk. Mohli by sme - pre náš zisk - tvrdiť, že rozhodne áno, avšak pokiaľ sa ideme baviť o množstve inzerátov, ktoré môžu odsunúť vašu ponuku niekam mimo hlavnú stránku, tak sa bavíme o konkurencii 20 ponúk. V úvode - v čase spustenia nášho webu - samozrejme toľko ponúk asi nebude, avšak pri spustení našej kampane, kedy budeme investovať do toho, aby sa o našom webe začalo hovoriť, sa môže karta obrátiť a vaša ponuka môže zmiznúť extrémne rýchlo.

Formy platieb a ich storno?

Nakoľko ide o mikroplatby, to jest platby, ktoré sú v maximálnej hodnote do 50 €, bolo by pre nás ekonomicky nevýhodné, ak by sme riešili platobné brány od bánk, či iné formy. Veľmi jednoduchou a dnes bežnou formou pre tento druh transakcií sa stáva platba prostredníctvom spoplatnených SMS. Túto formu sme teda zvolili aj my, keďže je to rýchle, prehľadné a máte okamžite priamo vo faktúre vášho operátora informáciu o tom, komu a aká platba išla.

Okrem iného, vo vašom profile uvidíte všetky akceptované transakcie, ktoré vám boli zaúčtované, rovnako ako platby, ktoré spoplatnené neboli a teda vám boli doručené len ako potvrdzujúce či informačné SMS bez spoplatnenia.

Ako teda spoplatňovanie funguje a ako ho môžete využívať?

V našom prípade sa pozrieme na dva základné druhy, ktoré súvisia priamo s ponukou a teda takzvané topovanie ponúk. Dnes ponúkame možnosť zvýrazniť (topovať) ponuku po dobu 14 alebo 30 dní, pričom 14 dní je spoplatnených za 1,50 € a 30 dní za 2,50 €. Je teda samozrejmosťou, že dlhšie obdobie je výhodnejšie, avšak zároveň môže pôsobiť aj dojmom, že sa na našom webe nič nemení. Pre tento prípad (ak je TOP ponúk na prvé stránky viac ako limit zobrazenia na stránku, teda 20 ponúk), systém bude limitovať top ponuky na 4 v každom druhom riadku.

To v preklade znamená, že top ponuky budú od pozície 1 do 4, potom od pozície 9 do 12... a tak ďalej. Uvedené pozície následne budú zobrazované v náhodnom poradí avšak prvé 4 budú vždy len tie, ktoré boli najnovšie zvýraznené, nakoľko o tom zvýraznenie je - aby sa stalo súčasťou TOP ponuky.

Čo ak chcem TOP ponuku stabilnú?

Predpokladáme, že môže prísť aj na túto variantu a samozrejme aj na ňu myslíme. Jediný problém je, že v tomto prípade sa táto pozícia "fixuje" len v prípade, že váš profil je platený, teda ide o takzvaný partnerský profil - TOP profil. Tento je u nás formou SMS spoplatnený sumou 10 € na mesiac. V tejto sume získate 5€ kredit + fixáciu ponúk, ktoré zvolíte ako TOP ponuky. Funkcia TOP profilu totiž nepočíta s tým, že by ste už ďalej využívali samostatné topovanie formou SMS, ale ako partner budete mať možnosť priamo označiť vaše ponuky, ktoré chcete topovať bez nutnosti spoplatňovania jednotlivých ponúk. 

Ako to teda funguje?

Predstavte si príklad, kedy máte niekoľko ponúk a v zozname na hlavnej stránke sa vaša ponukka už nezobrazuje, keďže je tam veľa ponúk, ktoré sú zvýraznené - teda sú zaplatené. Ak pošlete SMS na konkrétnu ponuku, dostane sa táto ponuka na začiatok TOP ponúk, keďže bola naposledy topovaná a je teda braná ako najnovšia. Iní používatelia pridajú ďalšie ponuky a rovnako si pošlú SMS na zvýraznenie, čím sa vaša ponuka opäť dostane nižšie podľa pôvodného pravidla. 

Pošlete si SMS na zapnutie TOP profilu - teda sa váš účet zmení na partnerský účet. Vaše topované ponuky sa začnú riadiť pravidlom prednosti inzertných partnerov, čím zaujmú stabilnejšiu pozíciu. Mimo toho sa k vášmu profilu pripočíta predplatený kredit, ktorým sa dajú ďalšie ponuky zvýrazňovať, čím aj pre ďalšie ponuky získate stabilnejšiu pozíciu.

TOP profil, jeho cena a funkcie

Tento druh profilu sme sa rozhodli zvýrazňovať inak ako ostatné ponuky, zároveň mu umožňujeme viacero funkcií, ktoré bežne dostupné nie sú. Jednou z funkcií je fakt, že ide o opakované platby, ktoré sa budú pravideľne účtovať každých 30 dní, pokiaľ nepošlete SMS v tvare BZR STOP. Aby ste však nemali strach o to, že by ste niečo strácali, každá zaúčtovaná platba pripíše k vášmu profilu kredit, ktorý je možné následne využívať ľubovoľne na zvýrazňovanie ponúk, objednávky bannerov, newslettrov, blogpostov a tak podobne. To sú už však ďalšie služby, ktoré si ešte priblížime.

Veríme, že takéto rýchle intro pomôže k pochopeniu rozdielu medzi zvýrazňovaním ponúk a TOP profilom.

Možno vás zaujme

Z nášho blogu

Od nápadu k realizácii

pred mesiacom

Od nápadu k realizácii

Niekedy si pre nápady vôbec nemusíme chodiť ďaleko. Objavíme ich na každom kroku v našom bežnom živote. Nápad na náš web je v podstate podobný.

Prečítať celé